GS 10 Platinum
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Minka van Pletzen | Hopetown High | No | - | |
[2] | Lara Olivier | ZA | Hopetown High | No | - |
[3] | Nellmarie Hanekom | ZA | Newton Primary | No | - |
[4] | Maria Louw | Hopetown High | No | - | |
- | Amolé viljoen | ZA | Schweizer Reneke Primary | No | - |
- | Genevieve Goodchild | Woodland Hills Tennis Club | No | - | |
- | Zanne Barnard | ZA | Kathu Primary | No | - |
- | Clara Esterhuizen | Kathu Primary | No | - | |
- | Iné du Plessis | ZA | Laerskool Hartswater | No | - |
- | Alani Nel | Kathu Primary | No | - | |
- | Shona Evans | Newton Primary | No | - | |
- | Rése Delport | Park Tennis Club | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Lija Holtzhausen | ZA | Lapesa Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020-10-16 2:00pm | A2 | NEW - Court 3 |
Genevieve Goodchild
|
Iné du Plessis
|
1-8 |
2020-10-16 2:00pm | A4 | NEW - Court 4 |
Amolé viljoen
|
Clara Esterhuizen
|
5-8 |
2020-10-16 3:30pm | A5 | NEW - Court 1 |
Rése Delport
|
Shona Evans
|
2-8 |
2020-10-16 3:30pm | A7 | NEW - Court 2 |
Zanne Barnard
|
Alani Nel
|
8-2 |
2020-10-17 9:30am | A9 | VIC - Court 1 |
Minka van Pletzen [1]
|
Iné du Plessis
|
8-4 |
2020-10-17 9:30am | A10 | VIC - Court 2 |
Maria Louw [4]
|
Clara Esterhuizen
|
8-4 |
2020-10-17 9:30am | A11 | VIC - Court 3 |
Shona Evans
|
Nellmarie Hanekom [3]
|
3-8 |
2020-10-17 9:30am | A12 | VIC - Court 4 |
Zanne Barnard
|
Lara Olivier [2]
|
5-8 |
2020-10-17 12:30pm | A13 | VIC - Court 1 |
Minka van Pletzen [1]
|
Maria Louw [4]
|
8-1 |
2020-10-17 12:30pm | A14 | VIC - Court 2 |
Nellmarie Hanekom [3]
|
Lara Olivier [2]
|
4-8 |
2020-10-18 8:00am | A15 | VIC - Court 1 |
Minka van Pletzen [1]
|
Lara Olivier [2]
|
8-1 |
2020-10-18 8:00am | B1 | VIC - Court 2 |
Maria Louw [4]
|
Nellmarie Hanekom [3]
|
2-8 |
2020-10-17 12:30pm | C1 | VIC - Court 3 |
Iné du Plessis
|
Clara Esterhuizen
|
0-8 |
2020-10-17 12:30pm | C2 | VIC - Court 4 |
Shona Evans
|
Zanne Barnard
|
8-6 |
2020-10-18 8:00am | C3 | VIC - Court 3 |
Clara Esterhuizen
|
Shona Evans
|
2-8 |
N/A | D1 | VIC - Court 4 |
Iné du Plessis
|
Zanne Barnard
(Did not play)
|
Walkover |
2020-10-17 2:00pm | E5 | VIC - Court 1 |
Genevieve Goodchild
|
Amolé viljoen
|
3-8 |
2020-10-17 2:00pm | E6 | VIC - Court 2 |
Rése Delport
|
Alani Nel
|
2-8 |
2020-10-18 9:30am | E7 | VIC - Court 1 |
Amolé viljoen
|
Alani Nel
|
8-4 |
2020-10-18 9:30am | F1 | VIC - Court 2 |
Genevieve Goodchild
|
Rése Delport
|
8-1 |