BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Matthew Goodchild | Grey College Primary | No | - | |
[2] | Simon Liversage | ZA | Newton Primary | No | - |
[3] | JUAN VERMEULEN | ZA | Diamantveld High | No | - |
[4] | Waldo Steenkamp | ZA | Lapesa Tennis Club | No | - |
- | Tian BARNARD | Curro High | No | - | |
- | Lehlohonolo Rafutho | Curro Bloemfontein | No | - | |
- | Daniel SNYMAN | Diamantveld High | No | - | |
- | Philip Kuhn | ZA | Duineveld High | No | - |
- | Christiaan Oosthuizen | ZA | Newton Primary | No | - |
- | Ruan Venter | Curro Kathu School | No | - | |
- | Naudé Botha | ZA | Newton Primary | No | - |
- | Harry I'Ons | ZA | Laerskool Hartswater | No | - |
- | Pretorius Bezuidenhout | ZA | Newton Primary | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020-10-16 2:00pm | A2 | DIA - Court 4 |
Christiaan Oosthuizen
|
Philip Kuhn
|
0-6, 0-6 |
2020-10-16 3:30pm | A3 | DIA - Court 1 |
Waldo Steenkamp [4]
|
Tian BARNARD
|
0-6, 0-6 |
2020-10-16 3:30pm | A4 | DIA - Court 2 |
Ruan Venter
|
Naudé Botha
|
0-6, 4-6 |
2020-10-16 3:30pm | A5 | DIA - Court 3 |
Lehlohonolo Rafutho
|
Daniel SNYMAN
|
6-4, 6-4 |
2020-10-16 3:30pm | A7 | DIA - Court 4 |
Harry I'Ons
|
Pretorius Bezuidenhout
|
6-2, 6-0 |
2020-10-17 9:30am | A9 | DIA - Court 1 |
Matthew Goodchild [1]
|
Philip Kuhn
|
2-6, 6-4, 10-7 |
2020-10-17 9:30am | A10 | DIA - Court 2 |
Tian BARNARD
|
Naudé Botha
|
6-2, 6-2 |
2020-10-17 9:30am | A11 | DIA - Court 3 |
Lehlohonolo Rafutho
|
JUAN VERMEULEN [3]
|
0-6, 4-6 |
2020-10-17 9:30am | A12 | DIA - Court 4 |
Harry I'Ons
|
Simon Liversage [2]
|
0-6, 0-6 |
2020-10-17 12:30pm | A13 | DIA - Court 3 |
Matthew Goodchild [1]
|
Tian BARNARD
|
1-6, 6-7(2) |
2020-10-17 12:30pm | A14 | DIA - Court 4 |
JUAN VERMEULEN [3]
|
Simon Liversage [2]
|
3-6, 1-6 |
2020-10-18 8:00am | A15 | DIA - Court 3 |
Tian BARNARD
|
Simon Liversage [2]
|
4-6, 6-3, 10-8 |
2020-10-18 8:00am | B1 | DIA - Court 4 |
Matthew Goodchild [1]
|
JUAN VERMEULEN [3]
|
6-3, 6-0 |
2020-10-17 2:00pm | C1 | DIA - Court 1 |
Philip Kuhn
|
Naudé Botha
|
6-2, 6-2 |
2020-10-17 2:00pm | C2 | DIA - Court 2 |
Lehlohonolo Rafutho
|
Harry I'Ons
|
5-7, 3-6 |
2020-10-18 9:30am | C3 | DIA - Court 1 |
Philip Kuhn
|
Harry I'Ons
|
6-1, 6-0 |
2020-10-18 9:30am | D1 | DIA - Court 2 |
Naudé Botha
|
Lehlohonolo Rafutho
|
6-0, 6-2 |
2020-10-17 11:00am | E2 | DIA - Court 1 |
Waldo Steenkamp [4]
|
Ruan Venter
|
6-2, 6-3 |
2020-10-17 2:00pm | E5 | DIA - Court 3 |
Christiaan Oosthuizen
|
Waldo Steenkamp [4]
|
1-6, 2-6 |
2020-10-17 2:00pm | E6 | DIA - Court 4 |
Daniel SNYMAN
|
Pretorius Bezuidenhout
|
6-0, 6-2 |
2020-10-18 9:30am | E7 | DIA - Court 4 |
Waldo Steenkamp [4]
|
Daniel SNYMAN
|
6-2, 7-5 |
2020-10-18 9:30am | F1 | DIA - Court 3 |
Christiaan Oosthuizen
|
Pretorius Bezuidenhout
|
6-4, 6-1 |