BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Jamie Roux | ZA | De Hoop Primary School | No | - |
[2] | Nicholas Kruger | De Hoop Primary School | No | - | |
[3] | Daniel Brink | ZA | Glen Country Club | No | - |
[4] | Israel Dowie | NA | anthony harris tennis academy | No | - |
[5] | Jovan Mandic | ZA | Grey College Primary | No | - |
[6] | Tristan van der Merwe | ZA | Merrylyn Tennis Club | No | - |
[7] | Jack Thornhill | Umhlali Preparatory School | No | - | |
[8] | Luhan van Niekerk | ZA | Great Tennis | No | - |
[9] | Kristian van Gaalen | Laerskool Fairland | No | - | |
[10] | Fourie Delport | Wesbank | No | - | |
[11] | dawid Fourie | Stellenbosh Laerskool | No | - | |
[12] | Frederik Rheeder | Garsfontein Primary | No | - | |
[13] | Vladimir Ignjatov | ZA | No | - | |
[14] | Robbie Smuts | Pridwin Preparatory School | No | - | |
[15] | Liyema Mancoba | Stirling Primary | No | - | |
[16] | Zerwich Westraad | ZA | Wesbank (Oudtshoorn) Tennis Club | No | - |
- | Alternate 10 alternate | Yes | Adriaan Wessels | ||
- | Johan Theron | NA | Sport Klub Windhoek | No | - |
- | William Von heynitz | Camps Bay Tennis Club | No | - | |
- | Jack Dicey | ZA | Ceres Tennis Club | No | - |
- | Liam Lang | Courtrai Laerskool | No | - | |
- | Sebastian Schwabe | Courtrai Laerskool | No | - | |
- | Christian Swart | Laerskool Bredasdorp | No | - | |
- | Juan Sales | ZA | Laerskool Robertson | No | - |
- | Quinn Smith | Paarl Hugenote | No | - | |
- | Alexander Hurter | ZA | Summerwood Primary School | No | - |
- | Ungakum Magigaba | Theodor Herzl Primary | No | - | |
- | MJ Combrinck | ZA | Orange Noord Primary | No | - |
- | Dawid Viljoen | Jan Van Riebeeck Primary | No | - | |
- | Johan Maritz | ZA | Van Riebeeck Strand Primary | No | - |
- | Franco van Rensburg | ZA | Wesbank Tennis Club | No | - |
- | Martin Lewis | ZA | Great Tennis | No | - |
- | Josua Potgieter | ZA | Luckhoff Tennis Club | No | - |
- | Neil Diedericks | Grey college | No | - | |
- | Alternate Alternate 5 | ZA | Yes | Alexander Rossouw | |
- | max Loewke | Merrylyn Tennis Club | No | - | |
- | Madox Swart | ZA | Gerrie Dippenaar Tennis Academy | No | - |
- | Jack Burchell | ZA | Rustenburg | Yes | Alternate Alternate 1 |
- | Ricus Lowe | Baillie Park Tennis Klub | No | - | |
- | Eneale Rolfe | ZA | Durbanville Tennis Club | No | - |
- | Matthew West | ZA | Recreation Tennis Club | No | - |
- | Nico Swart | Strand Tennis klub | No | - | |
- | Sam Ratcliffe | ZA | Rondebosch Boys' Preparatory School | No | - |
- | Matthew Miller | ZA | Rondebosch Boys' Preparatory School | No | - |
- | Tiaan Van Tubbergh | ZA | Laerskool Eversdal | No | - |
- | Daneel Bester | ZA | De Hoop Primary School | No | - |
- | William Bishop | ZA | Hermanus Tennis Academy | No | - |
- | Daniël Heyns | Hermanus Tennis Academy | No | - | |
- | Nicol Human | Hermanus Tennis Academy | No | - | |
- | Jannus BREDENKAMP | ZA | Paarl Boys' High School | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Jannus BREDENKAMP | ZA | Paarl Boys' High School | No | - |
- | Alexander Rossouw | ZA | Edgemead | No | - |
- | Alternate Alternate 1 | ZA | Yes | Jannus BREDENKAMP | |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Adriaan Wessels | ZA | Orangia Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-12-14 8:00am | A2 | PAU - Court 1 |
Christian Swart
|
Sebastian Schwabe
|
6-0, 6-0 |
2023-12-14 8:00am | A3 | PAU - Court 2 |
Johan Theron
|
Dawid Viljoen
|
6-7, 3-6 |
2023-12-14 8:00am | A6 | PAU - Court 3 |
Liam Lang
|
Madox Swart
|
6-4, 6-1 |
2023-12-14 8:00am | A7 | PAU - Court 4 |
Martin Lewis
|
Jack Dicey
|
6-0, 6-0 |
2023-12-14 8:00am | A10 | PAU - Court 5 |
Ungakum Magigaba
|
Tiaan Van Tubbergh
|
6-0, 6-1 |
2023-12-14 8:00am | A11 | PAU - Court 6 |
Franco van Rensburg
|
Nico Swart
|
6-0, 6-4 |
2023-12-14 9:15am | A14 | PAU - Court 1 |
Alexander Hurter
|
Jannus BREDENKAMP
|
6-4, 6-0 |
2023-12-14 9:15am | A15 | PAU - Court 2 |
Nicol Human
|
Daneel Bester
|
3-6, 0-6 |
2023-12-14 9:15am | A18 | PAU - Court 3 |
William Bishop
|
Neil Diedericks
|
6-3, 6-1 |
N/A | A19 | - |
Alternate 10 alternate
(Did not play)
|
Jack Burchell
|
Walkover |
2023-12-14 9:15am | A20 | PAU - Court 4 |
Matthew Miller
|
Zerwich Westraad [16]
|
1-6, 2-6 |
N/A | A22 | PAU - Court 5 |
Ricus Lowe
(Did not play)
|
MJ Combrinck
|
Walkover |
2023-12-14 10:30am | A23 | PAU - Court 1 |
Quinn Smith
|
Matthew West
|
6-1, 6-2 |
2023-12-14 10:30am | A26 | PAU - Court 2 |
max Loewke
|
Sam Ratcliffe
|
1-6, 0-6 |
2023-12-14 10:30am | A27 | PAU - Court 3 |
Juan Sales
|
Johan Maritz
|
3-6, 2-6 |
N/A | A28 | PAU - Court 4 |
Alternate Alternate 5
(Did not play)
|
Liyema Mancoba [15]
|
Walkover |
2023-12-14 10:30am | A30 | PAU - Court 5 |
Josua Potgieter
|
Daniël Heyns
|
6-4, 6-2 |
2023-12-14 10:30am | A31 | PAU - Court 6 |
Eneale Rolfe
|
William Von heynitz
|
6-1, 6-0 |
2023-12-14 12:00pm | A33 | PAU - Court 1 |
Jamie Roux [1]
|
Christian Swart
|
6-1, 6-1 |
2023-12-14 12:00pm | A34 | PAU - Court 2 |
Dawid Viljoen
|
Fourie Delport [10]
|
4-6, 4-6 |
2023-12-14 12:00pm | A35 | PAU - Court 3 |
Vladimir Ignjatov [13]
|
Liam Lang
|
6-2, 6-0 |
2023-12-14 12:00pm | A36 | PAU - Court 4 |
Martin Lewis
|
Luhan van Niekerk [8]
|
3-6, 3-6 |
2023-12-14 12:00pm | A37 | PAU - Court 5 |
Israel Dowie [4]
|
Ungakum Magigaba
|
6-0, 6-1 |
2023-12-14 12:00pm | A38 | PAU - Court 6 |
Franco van Rensburg
|
Robbie Smuts [14]
|
6-7, 1-6 |
2023-12-14 1:15pm | A39 | PAU - Court 1 |
dawid Fourie [11]
|
Alexander Hurter
|
7-5, 6-1 |
2023-12-14 1:15pm | A40 | PAU - Court 2 |
Daneel Bester
|
Jovan Mandic [5]
|
4-6, 1-6 |
2023-12-14 1:15pm | A41 | PAU - Court 3 |
Tristan van der Merwe [6]
|
William Bishop
|
6-3, 6-0 |
2023-12-14 1:15pm | A42 | PAU - Court 4 |
Jack Burchell
|
Zerwich Westraad [16]
|
0-6, 0-6 |
2023-12-14 1:15pm | A43 | PAU - Court 5 |
Frederik Rheeder [12]
|
MJ Combrinck
|
6-0, 6-0 |
2023-12-14 1:15pm | A44 | PAU - Court 6 |
Quinn Smith
|
Daniel Brink [3]
|
3-6, 3-6 |
2023-12-14 2:30pm | A45 | PAU - Court 1 |
Jack Thornhill [7]
|
Sam Ratcliffe
|
6-0, 6-1 |
2023-12-14 2:30pm | A46 | PAU - Court 2 |
Johan Maritz
|
Liyema Mancoba [15]
|
0-6, 6-7 |
2023-12-14 2:30pm | A47 | PAU - Court 3 |
Kristian van Gaalen [9]
|
Josua Potgieter
|
6-0, 6-0 |
2023-12-14 2:30pm | A48 | PAU - Court 4 |
Eneale Rolfe
|
Nicholas Kruger [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-12-15 8:00am | A49 | PAU - Court 1 |
Jamie Roux [1]
|
Fourie Delport [10]
|
6-1, 6-3 |
2023-12-15 8:00am | A50 | PAU - Court 2 |
Vladimir Ignjatov [13]
|
Luhan van Niekerk [8]
|
6-4, 6-2 |
2023-12-15 8:00am | A51 | PAU - Court 3 |
Israel Dowie [4]
|
Robbie Smuts [14]
|
6-1, 6-1 |
2023-12-15 8:00am | A52 | PAU - Court 4 |
dawid Fourie [11]
|
Jovan Mandic [5]
|
7-6, 6-3 |
2023-12-15 8:00am | A53 | PAU - Court 5 |
Tristan van der Merwe [6]
|
Zerwich Westraad [16]
|
7-6, 4-6, 6-3 |
2023-12-15 8:00am | A54 | PAU - Court 6 |
Frederik Rheeder [12]
|
Daniel Brink [3]
|
1-6, 2-6 |
2023-12-15 9:15am | A55 | PAU - Court 1 |
Jack Thornhill [7]
|
Liyema Mancoba [15]
|
6-2, 6-1 |
2023-12-15 9:15am | A56 | PAU - Court 2 |
Kristian van Gaalen [9]
|
Nicholas Kruger [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-12-16 8:00am | A57 | PAU - Court 2 |
Jamie Roux [1]
|
Vladimir Ignjatov [13]
|
6-1, 6-2 |
2023-12-16 8:00am | A58 | PAU - Court 3 |
Israel Dowie [4]
|
dawid Fourie [11]
|
6-0, 6-0 |
2023-12-16 8:00am | A59 | PAU - Court 4 |
Tristan van der Merwe [6]
|
Daniel Brink [3]
|
3-6, 5-7 |
2023-12-16 8:00am | A60 | PAU - Court 5 |
Jack Thornhill [7]
|
Nicholas Kruger [2]
|
2-6, 4-6 |
2023-12-17 10:30am | A61 | STK - Court 01 |
Jamie Roux [1]
|
Israel Dowie [4]
|
0-6, 2-6 |
2023-12-17 10:30am | A62 | STK - Court 02 |
Daniel Brink [3]
|
Nicholas Kruger [2]
|
6-0, 2-6, 3-6 |
2023-12-18 9:15am | A63 | STK - Court 01 |
Israel Dowie [4]
|
Nicholas Kruger [2]
|
6-3, 6-0 |
2023-12-18 8:00am | B1 | STK - Court 08 |
Jamie Roux [1]
|
Daniel Brink [3]
|
2-6, 2-6 |
2023-12-16 12:00pm | C1 | PAU - Court 2 |
Vladimir Ignjatov [13]
|
dawid Fourie [11]
|
2-6, 1-6 |
2023-12-16 12:00pm | C2 | PAU - Court 3 |
Tristan van der Merwe [6]
|
Jack Thornhill [7]
|
4-6, 0-6 |
N/A | C3 | Rhe - Court 1 |
dawid Fourie [11]
(Did not play)
|
Jack Thornhill [7]
|
Walkover |
2023-12-17 8:00am | D1 | Rhe - Court 2 |
Vladimir Ignjatov [13]
|
Tristan van der Merwe [6]
|
5-7, 4-6 |
2023-12-16 8:00am | E1 | PAU - Court 6 |
Fourie Delport [10]
|
Luhan van Niekerk [8]
|
6-2, 2-6, 11-13 |
2023-12-16 8:00am | E2 | PAU - Court 1 |
Robbie Smuts [14]
|
Jovan Mandic [5]
|
1-6, 2-6 |
2023-12-16 9:15am | E3 | PAU - Court 3 |
Zerwich Westraad [16]
|
Frederik Rheeder [12]
|
6-1, 6-3 |
2023-12-16 9:15am | E4 | PAU - Court 4 |
Liyema Mancoba [15]
|
Kristian van Gaalen [9]
|
1-6, 0-6 |
2023-12-16 12:00pm | E5 | PAU - Court 4 |
Luhan van Niekerk [8]
|
Jovan Mandic [5]
|
6-4, 6-3 |
2023-12-16 12:00pm | E6 | PAU - Court 5 |
Zerwich Westraad [16]
|
Kristian van Gaalen [9]
|
6-4, 2-6, 9-11 |
2023-12-17 8:00am | E7 | Rhe - Court 3 |
Luhan van Niekerk [8]
|
Kristian van Gaalen [9]
|
6-3, 6-4 |
2023-12-17 8:00am | F1 | Rhe - Court 4 |
Jovan Mandic [5]
|
Zerwich Westraad [16]
|
6-1, 6-3 |
2023-12-16 12:00pm | G1 | PAU - Court 6 |
Fourie Delport [10]
|
Robbie Smuts [14]
|
6-1, 6-0 |
2023-12-16 1:15pm | G2 | PAU - Court 2 |
Frederik Rheeder [12]
|
Liyema Mancoba [15]
|
6-0, 6-0 |
2023-12-17 9:15am | G3 | Rhe - Court 4 |
Fourie Delport [10]
|
Frederik Rheeder [12]
|
3-6, 0-6 |
2023-12-17 9:15am | H1 | Rhe - Court 5 |
Robbie Smuts [14]
|
Liyema Mancoba [15]
|
3-6, 6-4, 10-7 |
2023-12-15 9:15am | I1 | PAU - Court 3 |
Christian Swart
|
Dawid Viljoen
|
4-6, 6-7 |
2023-12-15 9:15am | I2 | PAU - Court 4 |
Liam Lang
|
Martin Lewis
|
1-6, 0-6 |
2023-12-15 9:15am | I3 | PAU - Court 5 |
Ungakum Magigaba
|
Franco van Rensburg
|
2-6, 4-6 |
2023-12-15 9:15am | I4 | PAU - Court 6 |
Alexander Hurter
|
Daneel Bester
|
1-6, 2-6 |
2023-12-15 10:30am | I5 | PAU - Court 1 |
William Bishop
|
Jack Burchell
|
6-1, 6-0 |
2023-12-15 10:30am | I6 | PAU - Court 2 |
MJ Combrinck
|
Quinn Smith
|
0-6, 0-6 |
2023-12-15 10:30am | I7 | PAU - Court 3 |
Sam Ratcliffe
|
Johan Maritz
|
6-4, 6-1 |
2023-12-15 10:30am | I8 | PAU - Court 4 |
Josua Potgieter
|
Eneale Rolfe
|
2-6, 0-6 |
2023-12-16 9:15am | I9 | PAU - Court 5 |
Dawid Viljoen
|
Martin Lewis
|
6-1, 6-3 |
2023-12-16 9:15am | I10 | PAU - Court 6 |
Franco van Rensburg
|
Daneel Bester
|
1-6, 2-6 |
2023-12-16 9:15am | I11 | PAU - Court 2 |
William Bishop
|
Quinn Smith
|
2-6, 3-6 |
2023-12-16 9:15am | I12 | PAU - Court 1 |
Sam Ratcliffe
|
Eneale Rolfe
|
6-2, 6-3 |
2023-12-16 1:15pm | I13 | PAU - Court 3 |
Dawid Viljoen
|
Daneel Bester
|
3-6, 2-6 |
2023-12-16 1:15pm | I14 | PAU - Court 4 |
Quinn Smith
|
Sam Ratcliffe
|
6-3, 6-1 |
2023-12-17 9:15am | I15 | Rhe - Court 6 |
Daneel Bester
|
Quinn Smith
|
7-6, 6-1 |
2023-12-17 9:15am | J1 | Rhe - Court 7 |
Dawid Viljoen
|
Sam Ratcliffe
|
6-1, 6-4 |
2023-12-16 1:15pm | K1 | PAU - Court 5 |
Martin Lewis
|
Franco van Rensburg
|
6-1, 6-2 |
2023-12-16 1:15pm | K2 | PAU - Court 6 |
William Bishop
|
Eneale Rolfe
|
4-6, 4-6 |
2023-12-17 9:15am | K3 | Rhe - Court 8 |
Martin Lewis
|
Eneale Rolfe
|
3-6, 1-6 |
2023-12-17 9:15am | L1 | Rhe - Court 3 |
Franco van Rensburg
|
William Bishop
|
4-6, 5-7 |
2023-12-16 10:30am | M1 | PAU - Court 2 |
Christian Swart
|
Liam Lang
|
6-0, 6-2 |
2023-12-16 10:30am | M2 | PAU - Court 3 |
Ungakum Magigaba
|
Alexander Hurter
|
1-6, 1-6 |
2023-12-16 10:30am | M3 | PAU - Court 4 |
Jack Burchell
|
MJ Combrinck
|
1-6, 1-6 |
N/A | M4 | PAU - Court 5 |
Johan Maritz
(Did not play)
|
Josua Potgieter
|
Walkover |
2023-12-16 1:15pm | M5 | PAU - Court 1 |
Christian Swart
|
Alexander Hurter
|
4-6, 5-7 |
2023-12-16 2:30pm | M6 | PAU - Court 3 |
MJ Combrinck
|
Josua Potgieter
|
6-2, 6-1 |
2023-12-17 10:30am | M7 | Rhe - Court 1 |
Alexander Hurter
|
MJ Combrinck
|
6-0, 6-2 |
N/A | N1 | Rhe - Court 3 |
Christian Swart
(Did not play)
|
Josua Potgieter
|
Walkover |
2023-12-16 2:30pm | O1 | PAU - Court 4 |
Liam Lang
|
Ungakum Magigaba
|
6-2, 6-0 |
2023-12-17 10:30am | O3 | Rhe - Court 2 |
Liam Lang
|
Jack Burchell
|
6-0, 6-0 |
2023-12-14 4:00pm | Q17 | PAU - Court 1 |
Sebastian Schwabe
|
Johan Theron
|
0-6, 0-6 |
2023-12-14 4:00pm | Q18 | PAU - Court 2 |
Madox Swart
|
Jack Dicey
|
6-0, 6-1 |
2023-12-14 4:00pm | Q19 | PAU - Court 3 |
Tiaan Van Tubbergh
|
Nico Swart
|
1-6, 0-6 |
2023-12-14 4:00pm | Q20 | PAU - Court 4 |
Jannus BREDENKAMP
|
Nicol Human
|
0-6, 1-6 |
2023-12-15 10:30am | Q21 | PAU - Court 5 |
Neil Diedericks
|
Matthew Miller
|
3-6, 1-6 |
2023-12-15 10:30am | Q23 | PAU - Court 6 |
max Loewke
|
Juan Sales
|
2-6, 1-6 |
2023-12-14 4:00pm | Q24 | PAU - Court 6 |
Daniël Heyns
|
William Von heynitz
|
2-6, 1-6 |
2023-12-15 12:00pm | Q25 | PAU - Court 2 |
Johan Theron
|
Madox Swart
|
6-1, 6-1 |
2023-12-15 12:00pm | Q26 | PAU - Court 1 |
Nico Swart
|
Nicol Human
|
0-6, 2-6 |
2023-12-16 10:30am | Q27 | PAU - Court 6 |
Matthew Miller
|
Matthew West
|
6-0, 6-3 |
2023-12-16 10:30am | Q28 | PAU - Court 1 |
Juan Sales
|
William Von heynitz
|
6-3, 4-6, 10-7 |
2023-12-16 2:30pm | Q29 | PAU - Court 6 |
Johan Theron
|
Nicol Human
|
6-1, 6-0 |
2023-12-16 2:30pm | Q30 | PAU - Court 1 |
Matthew Miller
|
Juan Sales
|
2-6, 6-4, 6-10 |
N/A | Q31 | Rhe - Court 8 |
Johan Theron
|
Juan Sales
(Did not play)
|
Walkover |
2023-12-17 10:30am | R1 | Rhe - Court 4 |
Nicol Human
|
Matthew Miller
|
6-3, 6-3 |
2023-12-16 4:00pm | S1 | PAU - Court 2 |
Madox Swart
|
Nico Swart
|
6-2, 6-3 |
2023-12-16 2:30pm | S2 | PAU - Court 2 |
Matthew West
|
William Von heynitz
|
6-2, 6-1 |
2023-12-17 10:30am | S3 | Rhe - Court 5 |
Madox Swart
|
Matthew West
|
1-6, 2-6 |
2023-12-17 10:30am | T1 | Rhe - Court 6 |
Nico Swart
|
William Von heynitz
|
6-2, 6-1 |
2023-12-15 12:00pm | U1 | PAU - Court 3 |
Sebastian Schwabe
|
Jack Dicey
|
6-2, 6-2 |
2023-12-15 12:00pm | U2 | PAU - Court 4 |
Tiaan Van Tubbergh
|
Jannus BREDENKAMP
|
4-6, 3-6 |
2023-12-16 12:00pm | U4 | PAU - Court 1 |
max Loewke
|
Daniël Heyns
|
6-3, 6-1 |
2023-12-16 4:00pm | U5 | PAU - Court 3 |
Sebastian Schwabe
|
Jannus BREDENKAMP
|
7-5, 2-6, 8-10 |
N/A | U6 | PAU - Court 1 |
Neil Diedericks
|
max Loewke
(Did not play)
|
Walkover |
2023-12-17 10:30am | U7 | Rhe - Court 7 |
Jannus BREDENKAMP
|
Neil Diedericks
|
1-6, 1-6 |
2023-12-16 4:00pm | W1 | PAU - Court 4 |
Jack Dicey
|
Tiaan Van Tubbergh
|
6-0, 4-6, 10-7 |
2023-12-17 11:45am | W3 | Rhe - Court 1 |
Jack Dicey
|
Daniël Heyns
|
6-4, 4-6, 6-10 |