GS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Catarina Braun | Notwane | No | - | |
[2] | Münke Blom | ZA | Courtrai Laerskool | No | - |
[3] | Mienke Troskie | Courtrai Laerskool | No | - | |
[4] | Izanne Rust | ZA | Newton Primary | No | - |
- | Lara Schwabe | Courtrai Laerskool | No | - | |
- | Leane Troskie | Courtrai Laerskool | No | - | |
- | Michaela Boustred | Rhenish Laerskool | No | - | |
- | Emma Van Rooyen | Welgemoed Tennis Club | No | - | |
- | Zani van Dyk | ZA | Beaumont Primary School | No | - |
- | Olivia Hipkin | ZA | Strand | No | - |
- | Ava Brotchie | Micklefield Primary School | No | - | |
- | Anje Joubert | ZA | Hermanus Tennis Academy | No | - |
- | Lische Anderson | De Hoop Primary School | No | - | |
- | Anri Lourens | ZA | De Hoop Primary School | No | - |
- | Isabella Du Toit | Laerskool Eikestad | No | - | |
- | Karla van Niekerk | ZA | Laerskool Eikestad | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Sophie Burchell | Micklefield Primary School | No | - | |
- | Lara Gordon | ZA | Kenridge Primary School | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-06-10 8:00am | A1 | SWCC - Court 1 |
Catarina Braun [1]
|
Ava Brotchie
|
6-0, 6-0 |
2023-06-10 8:00am | A2 | SWCC - Court 2 |
Zani van Dyk
|
Olivia Hipkin
|
0-6, 2-6 |
2023-06-10 8:00am | A3 | SWCC - Court 3 |
Mienke Troskie [3]
|
Anje Joubert
|
6-3, 6-1 |
N/A | A4 | SWCC - Court 4 |
Anri Lourens
|
Karla van Niekerk
(Did not play)
|
Walkover |
2023-06-10 8:00am | A5 | SWCC - Court 5 |
Lische Anderson
|
Lara Schwabe
|
0-6, 2-6 |
N/A | A6 | SWCC - Court 6 |
Isabella Du Toit
(Did not play)
|
Izanne Rust [4]
|
Walkover |
2023-06-10 9:15am | A7 | SWCC - Court 5 |
Leane Troskie
|
Michaela Boustred
|
6-3, 6-1 |
2023-06-10 9:15am | A8 | SWCC - Court 1 |
Emma Van Rooyen
|
Münke Blom [2]
|
7-5, 6-1 |
2023-06-10 10:30am | A9 | SWCC - Court 2 |
Catarina Braun [1]
|
Olivia Hipkin
|
6-3, 6-0 |
2023-06-10 10:30am | A10 | SWCC - Court 3 |
Mienke Troskie [3]
|
Anri Lourens
|
6-3, 6-3 |
2023-06-10 10:30am | A11 | SWCC - Court 4 |
Lara Schwabe
|
Izanne Rust [4]
|
1-6, 6-1, 10-2 |
2023-06-10 12:00pm | A12 | SWCC - Court 1 |
Leane Troskie
|
Emma Van Rooyen
|
0-6, 7-6, 6-10 |
2023-06-11 8:00am | A13 | SWCC - Court 1 |
Catarina Braun [1]
|
Mienke Troskie [3]
|
6-2, 6-4 |
2023-06-11 8:00am | A14 | SWCC - Court 2 |
Lara Schwabe
|
Emma Van Rooyen
|
4-6, 5-7 |
2023-06-11 10:30am | A15 | SWCC - Court 5 |
Catarina Braun [1]
|
Emma Van Rooyen
|
6-1, 6-2 |
2023-06-11 10:30am | B1 | SWCC - Court 6 |
Mienke Troskie [3]
|
Lara Schwabe
|
6-4, 6-2 |
2023-06-11 8:00am | C1 | SWCC - Court 3 |
Olivia Hipkin
|
Anri Lourens
|
6-3, 4-6, 10-5 |
2023-06-11 8:00am | C2 | SWCC - Court 4 |
Izanne Rust [4]
|
Leane Troskie
|
7-6, 6-2 |
2023-06-11 12:00pm | C3 | SWCC - Court 1 |
Olivia Hipkin
|
Izanne Rust [4]
|
3-6, 6-3, 10-6 |
2023-06-11 12:00pm | D1 | SWCC - Court 2 |
Anri Lourens
|
Leane Troskie
|
3-6, 2-6 |
2023-06-10 10:30am | E1 | SWCC - Court 5 |
Ava Brotchie
|
Zani van Dyk
|
6-4, 6-0 |
2023-06-10 10:30am | E2 | SWCC - Court 6 |
Anje Joubert
|
|
|
2023-06-10 12:00pm | E3 | SWCC - Court 2 |
Lische Anderson
|
|
|
2023-06-10 12:00pm | E4 | SWCC - Court 3 |
Michaela Boustred
|
Münke Blom [2]
|
4-6, 3-6 |
2023-06-11 8:00am | E5 | SWCC - Court 5 |
Ava Brotchie
|
Anje Joubert
|
2-6, 2-6 |
2023-06-11 8:00am | E6 | SWCC - Court 6 |
Lische Anderson
|
Münke Blom [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-06-11 12:00pm | E7 | SWCC - Court 3 |
Anje Joubert
|
Münke Blom [2]
|
3-6, 7-5, 8-10 |
2023-06-11 12:00pm | F1 | SWCC - Court 4 |
Ava Brotchie
|
Lische Anderson
|
6-2, 2-6, 10-8 |
TBD | G1 | - |
Zani van Dyk
|
|
|
TBD | G2 | - |
|
Michaela Boustred
|
|
2023-06-11 10:30am | G3 | SWCC - Court 3 |
Zani van Dyk
|
Michaela Boustred
|
0-6, 2-6 |
TBD | H1 | - |
|
|