BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Ivan Beukes | ZA | Paarl Gymnasium High School | No | - |
- | Julian Haslinger | Table View Tennis Club | No | - | |
- | Tshepang Maisela | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Alternate 3 | Yes | Alex Dublin | ||
[3] | Ethan Pieber | ZA | Van Der Stel Tennis Club | No | - |
- | Simeon Roothman | Stellenbosh Laerskool | No | - | |
- | Oluhle Senti | Advantage Primary | No | - | |
- | Connor ARMSTRONG | ZA | Paarl Gimnasium High | No | - |
- | Hanno Bouwer | ZA | Paul Roos Gimnasium | No | - |
- | Siyanda Mbhele | ZA | Great Tennis | No | - |
- | Jean Joubert | Laerskool Hermanus | No | - | |
[4] | Luke Verwey | ZA | Laerskool Eikestad | No | - |
- | Marcel Joubert | ZA | Durbanville Tennis Club | No | - |
- | Charl Henning | Stellenbosh Laerskool | No | - | |
- | Daniel Lugt | Pinelands Tennis Club | No | - | |
[2] | Kei Badenhorst | ZA | Pinelands Tennis Club | No | - |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Alex Dublin | ZA | Athlone Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-06-10 9:15am | A1 | STK - Court 01 |
Ivan Beukes [1]
|
Julian Haslinger
|
6-3, 6-1 |
N/A | A2 | STK - Court 02 |
Tshepang Maisela
|
Alternate 3
(Did not play)
|
Walkover |
2023-06-10 9:15am | A3 | STK - Court 03 |
Ethan Pieber [3]
|
Simeon Roothman
|
7-6, 6-0 |
2023-06-10 9:15am | A4 | STK - Court 04 |
Oluhle Senti
|
Connor ARMSTRONG
|
6-7, 1-6 |
2023-06-10 9:15am | A5 | STK - Court 05 |
Hanno Bouwer
|
Siyanda Mbhele
|
6-1, 6-0 |
2023-06-10 9:15am | A6 | STK - Court 06 |
Jean Joubert
|
Luke Verwey [4]
|
2-6, 4-6 |
2023-06-10 9:15am | A7 | STK - Court 07 |
Marcel Joubert
|
Charl Henning
|
3-6, 3-6 |
2023-06-10 9:15am | A8 | STK - Court 08 |
Daniel Lugt
|
Kei Badenhorst [2]
|
6-7, 0-6 |
2023-06-10 1:15pm | A9 | STK - Court 04 |
Ivan Beukes [1]
(Ret.)
|
Tshepang Maisela
|
3-6, 1-2 Retired |
2023-06-10 1:15pm | A10 | STK - Court 05 |
Ethan Pieber [3]
|
Connor ARMSTRONG
|
6-3, 6-2 |
2023-06-10 1:15pm | A11 | STK - Court 06 |
Hanno Bouwer
|
Luke Verwey [4]
|
7-6, 6-2 |
2023-06-10 1:15pm | A12 | STK - Court 07 |
Charl Henning
|
Kei Badenhorst [2]
|
7-5, 6-3 |
2023-06-11 8:00am | A13 | STK - Court 07 |
Tshepang Maisela
|
Ethan Pieber [3]
|
3-6, 6-3, 10-5 |
2023-06-11 8:00am | A14 | STK - Court 08 |
Hanno Bouwer
|
Charl Henning
|
7-6, 6-3 |
2023-06-11 12:00pm | A15 | STK - Court 06 |
Tshepang Maisela
|
Hanno Bouwer
|
|
2023-06-11 12:00pm | B1 | STK - Court 07 |
Ethan Pieber [3]
|
Charl Henning
|
|
2023-06-11 8:00am | C2 | STK - Court 09 |
Luke Verwey [4]
|
Kei Badenhorst [2]
|
1-6, 6-0, 6-10 |
2023-06-11 12:00pm | C3 | STK - Court 08 |
Connor ARMSTRONG
|
Kei Badenhorst [2]
|
|
2023-06-10 1:15pm | E2 | STK - Court 09 |
Simeon Roothman
|
Oluhle Senti
|
6-2, 6-4 |
2023-06-10 1:15pm | E3 | STK - Court 10 |
Siyanda Mbhele
|
Jean Joubert
|
1-6, 2-6 |
2023-06-10 1:15pm | E4 | STK - Court 11 |
Marcel Joubert
|
Daniel Lugt
|
6-3, 6-0 |
2023-06-11 8:00am | E5 | STK - Court 10 |
Julian Haslinger
|
Simeon Roothman
|
0-6, 5-7 |
2023-06-11 8:00am | E6 | STK - Court 11 |
Jean Joubert
|
Marcel Joubert
|
5-7, 5-7 |
2023-06-11 12:00pm | E7 | STK - Court 09 |
Simeon Roothman
|
Marcel Joubert
|
|
2023-06-11 12:00pm | F1 | STK - Court 10 |
Julian Haslinger
|
Jean Joubert
|
|
2023-06-11 8:00am | G2 | STK - Court 12 |
Siyanda Mbhele
|
Daniel Lugt
|
1-6, 6-1, 6-10 |
2023-06-11 12:00pm | G3 | STK - Court 11 |
Oluhle Senti
|
Daniel Lugt
|