MS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Peet KARSTEN | ZA | Orangia Tennis Club | No | - |
[2] | Matt Lekay | ZA | Kuilsrivier Tennis Club | No | - |
[3] | Paul-Daniël MEYER | Paarl Gimnasium High | No | - | |
[4] | ULRICH REHLEN | DE | Milnerton Tennis Club | No | - |
- | Matteo Tramontano | Edgemead Tennis Club | No | - | |
- | Stefan Stieger | ZA | Hermanus Tennis Club | No | - |
- | Reuben Lerm | ZA | Hugenote Laerskool | No | - |
- | Sagen Hugo | ZA | Mitchells Plain Tennis Club | No | - |
- | Edward Petersen | ZA | Plumstead Tennis Club | No | - |
- | Monde Magigaba | Theodor Herzl Primary | No | - | |
- | Adriaan Engelbrecht | ZA | Bellville High | No | - |
- | Daniel Krige | ZA | Constantia Tennis Club | No | - |
- | Samuel van der Walt | ZA | Durbanville Tennis Club | No | - |
- | Tassius Junior CHIGARIRO | Somerset College High | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Luca GRANVOGL | Somerset West Tennis Club | No | - | |
- | Johan Labuschagne | ZA | Brooklyn-Union Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
TBD | A1 | - |
Peet KARSTEN [1]
|
|
|
2023-06-10 8:00am | A2 | STK - Court 01 |
Monde Magigaba
|
Adriaan Engelbrecht
|
1-6, 1-6 |
2023-06-10 8:00am | A3 | STK - Court 02 |
Paul-Daniël MEYER [3]
|
Matteo Tramontano
|
7-6, 6-2 |
2023-06-10 8:00am | A4 | STK - Court 03 |
Sagen Hugo
|
Stefan Stieger
|
1-6, 2-6 |
2023-06-10 8:00am | A5 | STK - Court 04 |
Edward Petersen
|
Reuben Lerm
|
6-3, 5-7, 10-5 |
2023-06-10 8:00am | A6 | STK - Court 05 |
Tassius Junior CHIGARIRO
|
ULRICH REHLEN [4]
|
3-6, 6-7 |
2023-06-10 8:00am | A7 | STK - Court 06 |
Samuel van der Walt
|
Daniel Krige
|
1-6, 7-6, 8-10 |
TBD | A8 | - |
|
Matt Lekay [2]
|
|
2023-06-10 10:30am | A9 | STK - Court 09 |
Peet KARSTEN [1]
|
Adriaan Engelbrecht
|
4-6, 7-5, 8-10 |
2023-06-10 10:30am | A10 | STK - Court 10 |
Paul-Daniël MEYER [3]
|
Stefan Stieger
|
6-3, 6-3 |
2023-06-10 10:30am | A11 | STK - Court 11 |
Edward Petersen
|
ULRICH REHLEN [4]
|
1-6, 2-6 |
2023-06-10 10:30am | A12 | STK - Court 12 |
Daniel Krige
|
Matt Lekay [2]
|
6-1, 7-6 |
2023-06-11 8:00am | A13 | STK - Court 01 |
Adriaan Engelbrecht
|
Paul-Daniël MEYER [3]
|
4-6, 0-6 |
2023-06-11 8:00am | A14 | STK - Court 02 |
ULRICH REHLEN [4]
|
Daniel Krige
|
6-3, 7-6 |
2023-06-11 10:30am | A15 | STK - Court 11 |
Paul-Daniël MEYER [3]
|
ULRICH REHLEN [4]
|
|
2023-06-11 10:30am | B1 | STK - Court 12 |
Adriaan Engelbrecht
|
Daniel Krige
|
6-1, 2-6, 7-10 |
2023-06-11 8:00am | C1 | STK - Court 03 |
Peet KARSTEN [1]
|
Stefan Stieger
|
6-2, 6-0 |
2023-06-11 8:00am | C2 | STK - Court 04 |
Edward Petersen
|
Matt Lekay [2]
|
7-5, 6-4 |
2023-06-11 12:00pm | C3 | STK - Court 01 |
Peet KARSTEN [1]
|
Edward Petersen
|
6-2, 6-3 |
2023-06-11 12:00pm | D1 | STK - Court 02 |
Stefan Stieger
|
Matt Lekay [2]
|
1-6, 4-6 |
TBD | E1 | - |
|
Monde Magigaba
|
|
2023-06-10 12:00pm | E2 | STK - Court 01 |
Matteo Tramontano
|
Sagen Hugo
|
2-6, 2-6 |
2023-06-10 12:00pm | E3 | STK - Court 02 |
Reuben Lerm
|
Tassius Junior CHIGARIRO
|
6-1, 7-5 |
TBD | E4 | - |
Samuel van der Walt
|
|
|
2023-06-11 8:00am | E5 | STK - Court 05 |
Monde Magigaba
|
Sagen Hugo
|
2-6, 2-6 |
2023-06-11 8:00am | E6 | STK - Court 06 |
Reuben Lerm
|
Samuel van der Walt
|
5-7, 6-7 |
2023-06-11 10:30am | E7 | STK - Court 02 |
Sagen Hugo
|
Samuel van der Walt
|
2-6, 3-6 |
2023-06-11 10:30am | F1 | STK - Court 09 |
Monde Magigaba
|
Reuben Lerm
|
2-6, 0-6 |
TBD | G1 | - |
|
Matteo Tramontano
|
|
TBD | G2 | - |
Tassius Junior CHIGARIRO
|
|
|
2023-06-11 12:00pm | G3 | STK - Court 05 |
Matteo Tramontano
|
Tassius Junior CHIGARIRO
|
3-6, 2-6 |
TBD | H1 | - |
|
|